Emanuelis Ryklys

„Crooked Nose & Coffee Stories“ kavos manufaktūros įkūrėjas

Tomo Adomavičiaus nuotr.

KUMPA NOSIS KVAPNIĄ KAVĄ UODŽIA

Kvapai sužadina idėjas ir prisiminimus, galinčius daug papasakoti apie mūsų praeitį. Tai leidžia pažvelgti atgal ir kviečia prisiminti ryškiausias patirtis. „Crooked Nose& Coffee Stories“ siūlo kavą su istorija – nuo pačių pupelių kelionės iki žmogaus asmeninės kelionės, kurios prisiminimus sužadina pupelių aromatas. Emanuelis Ryklys užplikė vieną ypatingųjų braziliškų pupelių mišinių ir papasakojo mums savąją istoriją.

Kas yra „Crooked Nose & Coffee Stories“?

Esame kavos entuziastai ir originalių kavos produktų kūrėjai. Savo bare šviežiai skrudiname kavos pupeles iš įvairių pasaulio vietų ir kviečiame ragauti kavą, ruoštą įvairiais būdais. Taip pat didelį dėmesį skiriame kavos kultūrai bei edukacijai: organizuojame degustacijas ir kartą per metus kviečiame į tarptautinę kavos konferenciją. 

Kas įkvėpė Tavo verslą?

Kava, ko gero, susirgau dar vaikystėje. Visuomet prisiminsiu tą šviežiai maltos kavos aromatą, atsklindantį iš virtuvės. Mano mama kavai buvo ir yra išranki, ir man patinka, kad rinkdamasi geras kavos pupeles ji kliovėsi savo intuicija bei pojūčiais. Būdamas išrankus skoniams, tyrinėjau kavos kokybę ir eksperimentavau skrudindamas kavos pupeles, bet to pasirodė maža. Siekdamas kavos pasaulyje palikti pėdsaką, nusprendžiau sukurti unikalius, emocijų ir istorijų įkvėptus kavos produktus, o taip pat ir pasidalyti savo aistra. Pirmieji produktai buvo kokybiškos kavos, rinktinių prieskonių bei nuotaikos mišinys, o istorijas ant pirmųjų pakuočių padėjo sukurti Solveiga Masteikaitė. Lig šiol ruošdamas kiekvieną naują „Crooked Nose & Coffee Stories“ produktą siekiu kūrybiško rezultato.

Ką pasiūlai savo klientui?

Tie, kurie mėgaujasi „Crooked Nose & Coffee Stories“, ieško subtilių, bet koncentruotų produktų. Tokių, kurie iš pirmo žvilgsnio atrodo neypatingi, tačiau atsiskleidžia turiniu. Mano galva, šis balansas yra tarsi taiklus aforizmas – tokiam parašyti gali užtekti vos dešimties žodžių, bet juose glūdės gili prasmė. Manau, šiame beprotiškai skubančiame pasaulyje, užtvindytame pigių idėjų, produktų ir pažadų, žmonės tiesiog pasiilgsta ir ieško paprastumo.

Kas Tave uždega?

Įkvėpimo semiuosi iš sutinkamų žmonių ir istorijų, kuriomis jie pasidalija. Ypač vertinu tikras istorijas, kurias žmonės patys išgyveno. Smagu sutikti tuos, kurie gerai jaučiasi savo kailyje. Su tokiais kava visada skanesnė, net jei dalijiesi gėrimu tyloje. Kava yra nuostabus gėrimas ir esu tikras, kad ne vienas puikus sprendimas buvo priimtas begeriant skanią tamsią kavą. O kuo kava gardesnė, tuo geresni sprendimai.

Kokia ateitis laukia „Crooked Nose & Coffee Stories“?

Darau viską, kad tai būtų ramus augimas.

Tavo raktas į sėkmę?

Sunku rasti tinkamus žodžius. Aš pats bandau įgyvendinti idėjas, kurios uždega mane. Na tas, nuo kurių nugara pašiurpsta iš malonumo ir širdis ima stipriau plakti. Kai kurie tai vadina intuicija. Taigi vis dar bandau laikytis šios strategijos.

Įkvėpimo semiuosi iš sutinkamų žmonių ir istorijų, kuriomis jie pasidalija. Ypač vertinu tikras istorijas, kurias žmonės patys išgyveno.

Emanuelis Ryklys

Skaitykite daugiau

Cynthia Pasky

Lietuvių kilmės verslininkė, bendrovės „Strategic Staffing Solutions“ prezidentė.