Giedrė Kščenavičiūtė

Gydytoja odontologė

Tomo Adomavičiaus nuotr.

PRIEŽASTIS ŠYPSOTIS

Išties retas atvejis, kad tau kas pasiūlytų saldainių odontologo kabinete. Taip, mes žinome, kad iš tiesų visai ne nuo saldainių atsiranda skylės dantyse. Bet nepaisant to, tik įžengę į patalpą puolėme tikrintis telefonuose, ar ten patekome. Nejaugi tai stomatologo kabinetas? Giedrė Kščenavičiūtė patikino, kad tokia reakcija gana dažna, o tai yra sąmoninga strategija. Eiti pas odontologą, kuris neatrodo kaip odontologas – galbūt tai išganymas tiems, kurie jaučia didelį diskomfortą, kai tikrinami jų dantys. Toks komforto lygis yra tik viena iš daugelio detalių klinikoje „Gikeda“. Tai viena iš kelių šiandienos klinikų, kurios priklauso šeimos verslams.

Ar galima sakyti, kad Tavo veikla yra šeimos verslas?

Be jokių abejonių. Dirbu šeimos versle, kurio pagrindinis tikslas – pasirūpinti, kad pacientai ir jų šeimos nariai jaustųsi gerai gavę mūsų teikiamas prevencijos bei gydymo paslaugas ir toliau palaikydami ryšį su mumis. Pavyzdžiui, dažnai sutinkame tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, bijančių odontologų, tad savo kliniką suprojektavome taip, kad jie jaustųsi kaip namie – jokios baltos spalvos, sterilios aplinkos, tik pacientams ir darbuotojams pritaikyta jauki vieta.

Ar šeima turėjo įtakos Tavo apsisprendimui tapti odontologe?

Aš praktiškai užaugau odontologijos klinikoje, tad, matyt, dėl šios priežasties net neįsivaizdavau, kad galėčiau daryti kažką kito. Pripažinsiu, vienu metu pakankamai rimtai svarsčiau išvykti semtis patirties į kitą šalį, bet mano šeima įtikino pasilikti ir kartu pabandyti kažką sukurti čia, Lietuvoje. Dabar vadovauju savo klinikai Vilniuje ir esu be galo laiminga, kad nusprendžiau pasilikti!

Ką darai, kad klientai pas Tave grįžtų?

Man tikrai rūpi mano pacientai ir jų gydymas, jaučiuosi atsakinga už kiekvieną, kuris pasirenka mūsų kliniką, todėl tiek iš savęs, tiek savo darbuotojų tikiuosi tik paties geriausio. Su visais pacientais stengiamės palaikyti ryšį ir kviečiame pakartotinei apžiūrai, nuolat domimės jų būkle, tad natūralu, kad klientai mumis pasitiki.

Kaip apibūdintum save?

Nuolat siekiu geriausio. Kai reikia padaryti darbą, tiek sau, tiek savo darbuotojams esu labai griežta. O jei kalba pasisuka apie kokybę, negali būti jokių kompromisų. Kai matau rezultatą, esu patenkinta. Ir nesvarbu, ar tai paprasta procedūra, ar kas nors sudėtingo, aš visada įdedu daug savo širdies ir energijos. O jeigu pacientas tai pastebi ir įvertina? Tada motyvacija stengtis dar labiau sustiprėja.

Jei reikėtų įvardyti vieną dalyką, kurį žmonės nepakankamai įvertina Tavo verslo srityje, kas tai būtų?

Pinigai! Daug žmonių galvoja, kad odontologai nieko neveikia ir yra turtingi, bet mūsų darbas yra daug daugiau nei vien dantų gręžimas ir plombų dėjimas. Jei nori užsidirbti iš šio verslo, turi dirbti ilgas valandas ir dėti visas pastangas, kad klientas būtų patenkintas.

Ką patartum pradedantiems savo verslą?

Išsiaiškink, kas tave uždega, ką tau tikrai patinka daryti. Susidaryk planą ir išgrynink viziją. O tada labai daug dirbk ir būk kantrus. Taip ateina sėkmė.

Susidaryk planą ir išgrynink viziją. O tada labai daug dirbk ir būk kantrus. Taip ateina sėkmė.

Giedrė Kščenavičiūtė

Skaitykite daugiau