Verslininkas, inovatorius

Mano vaikystė prabėgo Johanesburge, litvakų šeimoje, kuri į Pietų Afriką atvyko iš Plungės.
Ralph Simon
Man tėvai išugdė didelį pagarbos jausmą Lietuvai ir litvakų kultūrai. Taip pat suteikė galimybę suprasti bendruomeniškumo reikšmę ir tai, kodėl mano senelių auklėjimas ir ugdymas tuometinėje Lietuvoje buvo toks svarbus. Esu dėkingas už tai, kad visas šias vertybes perdavė ir man. Aišku, nebuvo lengva susitaikyti su faktu, kad dar XIX a. pabaigoje dėl pogromų ir antisemitizmo seneliai buvo priversti išvykti iš Lietuvos.
Niekada nesupratau, kodėl litvakai, nerado savo vietos Lietuvoje. Vėliau, naciams įsiveržus ir okupavus Lietuvą, 94 proc. jos žydų bendruomenės buvo sunaikinta. Laimei, atrodo, kad šiuolaikinėje Lietuvoje požiūris keičiasi ir atsiranda vis daugiau supratimo ir litvakų paveldo pripažinimo.
Pirmą kartą į Vilnių atvykau 2017-ųjų rudenį. Žodžiais sunkiai nusakomas jausmas, kai supranti, kad esi kilęs iš Lietuvos ir čia yra tavo šeimos šaknys. Mūsų šeimos istorija yra neatsiejama nuo Lietuvos žydų istorijos.
Kiekvienas žmogus turi teisę pažinti savo šeimos istoriją ir palikimą, susigrąžinti pilietybę. Ypač dabar, kai pradedama vis daugiau ir atviriau kalbėti apie litvakų indėlį ir svarbą šiuolaikinei Lietuvai.
Mano lietuviška kilmė man reiškia nepaprastai daug. Labai norėčiau, kad įvairiose pasaulio šalyse gyvenančių litvakų indėlis sulauktų didesnio pripažinimo, juk ne vienas Nobelio premijos laureatas – litvakas!
Ralph Simon
Mane labai įkvepia tai, ką pastebėjau savo kelių vizitų į Lietuvą metu: negali nestebinti puikios aukšto lygio inovacijos ir kūrybinis progresas.
Ši patirtis suteikia daug vilties ir pasitikėjimo šiuolaikine Lietuva, jos politiniu stabilumu. Bet to, ne vienas čia sutiktas žmogus tapo mano draugu. Šie jauni naujieji mano draugai puikiai atspindi tai, kokia atvira ir laisva visuomenė formuojasi Lietuvoje.
Muzika. Ją galėčiau lyginti su kultūriniu šalies širdies plakimu. Kažkada ir pats buvau muzikantas. Vėliau, man plečiant veiklą, buvo sukurta muzikos įmonių grupė, kuri sėkmingai tapo įtakinga muzikos pramonės dalimi. Galbūt tai atsitiktinumas, bet vienas pirmųjų mano muzikos verslo mentorių buvo litvakas.
Gera verslo idėja ne visada lengvai įgyvendinama. Tačiau jei gera idėja tinkamai plėtojama ir veiksmingai valdoma, ji gali tapti sėkmingu pasauliniu verslu, nepriklausomai nuo miesto ar šalies. Mano nuomone, Lietuvoje itin palankios sąlygos kurti, ypač Vilniuje ir Kaune. Tuo įsitikinau dalyvaudamas „Innovation Drift“ renginyje. Yra ne vienas pavyzdys, kai jauni novatoriai iš Baltijos šalių tapo rinkos lyderiais pasaulyje; pavyzdžiui, „Skype“ kūrėjai kilę iš Estijos.
Kūrybiškumas – tai raktas į netradicinį mąstymą ir pagrindinė priemonė, leidžianti suprasti ir rasti problemų sprendimus, reikalingus šiuolaikiniams iššūkiams įveikti ir piliečių poreikiams patenkinti.
Niekada nepamiršiu susitikimo su žymiais litvakais: politike ir pilietinių teisių aktyviste Helen Suzman, padariusia didelę įtaką Nelsonui Mandelai. Taip pat su Lewisu Wolpertu, garsiu Kembridžo universiteto psichologu, Joe Slovo, vienu iš Afrikos nacionalinio kongreso lyderių, Nelsono Mandelos bendražygiu kovoje su tuometine Pietų Afrikos vyriausybe, apartheido šalininke.
Jei turėčiau galimybę, prisidėčiau prie dialogo kūrimo tarp pasaulinės litvakų bendruomenės ir modernios Lietuvos. Mano nuomone, tai ypač svarbu. Esu įsitikinęs, kad litvakai buvo ir tebėra svarbūs Lietuvos tautai. Galbūt nuskambės ambicingai, bet norėčiau pabandyti sutelkti stambius pasaulio investuotojus kartu su litvakais ir atstatyti Vilniaus didžiąją sinagogą, kuri Vilniaus Gaono dėka kadaise garsėjo kaip vienas žymiausių mokymosi centrų pasaulyje.
Nuolat keliaudamas susipažįstu su skirtingomis kultūromis, kurios mane vienaip ar kitaip paveikia. Įdomu tai, kad įvairūs skirtingų kultūrų žmonės turi bendrų bruožų. Jiems būdingas nuolankus bendravimas, noras tobulėti ir rūpestis savo šeima. Į šiuos dalykus visada atkreipiu dėmesį.
Labiausiai vertinu nuoseklumą, kūrybiškumą ir nuoširdumą.
Nuostabus suprasti kultūrinius skirtumus ir jaustis patogiai daugiakultūrėje aplinkoje.
Visada norėjau mąstyti globaliai.
Nėra nieko svarbiau už sąžiningumą ir pagarbą – šios vertybės yra charakterio pamatas.
Skaitydamas pranešimus visada stengiuosi su auditorija rasti bendrą kalbą ir sąlyčio taškų, kad susirinkusieji suprastų, jog aš atlikau namų darbus ir nesu paviršutiniškas.
Patirtis ir išmintis neateina savaime. Turi būti pasirengęs daug ir sunkiai dirbti, priimti nesėkmes ir tuo pat metu išlikti optimistas.
Niekas negali pakeisti to jausmo, kurį patiriu džiazuodamas pianinu.
Sėkmė yra neįmanoma be rizikos. Kuo anksčiau supranti, kad riziką reikia prisijaukinti, tuo įdomesnis tampa gyvenimas.
Didžiausią įtaką man padarė senelis ir tėvai. Būtent jie įskiepijo tikrąsias šeimos vertybes ir elgesio etiką. Tai turėjo didelės įtakos mano tolesnei raidai.
Ralph Simon
Gal nuskambės keistai, bet visada žavėjausi kokybiška žurnalistika ir rašymo menu – itin vertinu gebėjimą elegantiškai ir nuosekliai reikšti mintis.
Būdas įveikti stresą yra pragmatiškas požiūris ir gebėjimas analizuoti, kas ir kodėl mus verčia vienaip ar kitaip jaustis. Taikant šį metodą įtampa mažėja arba situacijos tampa tiesiog paprasčiau išsprendžiamos.
Mano manymu, nėra tokio dalyko kaip sėkmė. Reikia sunkiai dirbti, neprarasti noro šviestis ir gebėti mokytis iš savo klaidų.
Visuomet sau primenu hebrajišką posakį, kad turime šią žemę palikti geresnę, nei randame (hebr. Tikkun olam). Tai – kilnus tikslas, kuris itin įprasmina mūsų gyvenimą ir leidžia patirti prasmingą tarpusavio bendravimą.
Visiškai normalu, kad ne visų sutiktų žmonių vertybės ir įsitikinimai tokie patys.