Šarūnas Karalius

Viskio baro ir krautuvės „King & Mouse” įkūrėjas

Tomo Adomavičiaus nuotr.

TRUPUTĖLĮ ŠKOTIŠKO VILNIUJE

„King & Mouse” – tai išsipildžiusi Šarūno Karaliaus svajonė. Kai kurie sako, kad tai jis atvežė viskį į Lietuvą, ir visai gali būti, kad jie teisūs. Vos prieš kelerius metus viskis buvo pasiturinčiųjų pramoga ir jį ragaudavo tik išrinktųjų rateliuose. Bet visa tai pasikeitė Šarūnui 2010-aisiais atsidarius savo pirmąjį barą Kaune. Prabėgus vos trejiems metams, išpopuliarėjęs kokybiškas viskis išsikovojo dideles teritorijas parduotuvių lentynose ir parklido po visą miestą viena po kitos organizuojamose degustacijose ar viskio kursuose. Šarūnas mums papasakojo, kaip ši transformacija įvyko.

Kaip apibūdintum savo verslą?

Mūsų viskio baras ir parduotuvė yra vienoje trumpiausių ir jaukiausių senamiesčio gatvelių. Senovinės pastato sienos galėtų papasakoti begalę istorijų, įskaitant tą vieną apie Napoleono ir jo armijos vizitą 1812 m., bet šiandien jos žvelgia į vieną iš šauniausių Vilniaus barų. Mes savo klientams siūlome rinktis iš daugiau nei 300 rūšių viskio ir patiekiame viskio įkvėptus patiekalus bei užkandžius.

Kodėl viskis? Argi Lietuva ne degtinės šalis?

2010 m. savo gimtajame mieste Kaune atidarėme patį pirmąjį viskio barą Lietuvoje, nes norėjome pasidalinti savo aistrą šiam nuostabiam gėrimui. Jo skonis ir kvapas turi tokią plačią gamą, o jo istorija, tuo metu dar mažai žinoma mūsų šalyje, yra ilga. Po pusantrų metų sunkaus darbo mes supratom, kad ne tik sukūrėm viskio mylėtojų bendruomenę, bet ir žengėme nemažą žingsnį visoje šalyje populiarindami šio gėrimo dvasią. Įkvėpti Kauno baro sėkmės, Vilniuje atidarėme King & Mouse.

Škotiškas viskis neretai įvardinamas kaip elito gėrimas. Ar tai tiesa?

Niekada nenorėjom būti išskirtinis viskio baras su atrinkta publika. Pas mus laukiami visi, nuo visiško naujoko iki viskio žinovų, kurie ieško tam tikro prekinio ženklo, stiliaus ar apskritai geriausio viskio. Mūsų darbuotojai yra gerai apmokyti ir tikrai nusimanantys, tad kiekvienas mūsų meniu ras tai, ko ieško.

Ar Lietuvos rinkoje yra kokių nors iššūkių?

Jau pats faktas, kad Lietuvos rinkoje turime viskio verslą, yra didelis iššūkis. Tai vis dar yra nauja verslo niša, tad mums reikia ne tik daug kantrybės, bet ir organizuoti daugybę degustacijų. Po šitiek darbo metų jau žinome, kad einame teisinga kryptimi. Viskio pardavimai auga kosminiu greičiu, o žmonės nori žinoti, kas yra jų stiklinėse. King & Mouse renkasi kokybę, o ne kiekybę ir mes esame begalo laimingi, kad žmonės ima suvokti tokios mūsų filosofijos privalumus!

Mylėk tai, ką darai, daryk tai visa širdimi ir sėkmė tave aplankys.

Šarūnas Karalius

Skaitykite daugiau