Saulius Galdikas

Verslininkas, įmonės „BrandFood“ vadovas

Tomo Adomavičiaus nuotr.

TEN, KUR NESIBAIGIA ISTORIJOS

Neretai serialuose būna baras, „kurio vardą žino visi“. Esame tikri, kad toks baras Vilniuje galėtų būti „Piano Man“. Rinkdamiesi ką pakalbinti, nusprendėme, kad „Piano Man“ turi būti sąraše, ir juokėmės supratę, kad susitikimą paskyrėme būtent čia. Priešingai nei JAV ar Didžiojoje Britanijoje, Lietuvoje niekada nebuvo alinių kultūros. Pastebėjęs jų pasisekimą svetur, Saulius Galdikas parsivežė idėją namo. Ši sėkmės istorija paliko ryškius pėdsakus Vilniaus ir Islandijos gatvėse, o čia išgirsite ją iš pirmųjų lūpų.

Vilniuje yra tiek vietų, kur galima gerai praleisti laiką. Kaip išsilaikai tarp geriausių?

Jei dar prieš kelerius metus Vilnius buvo gana santūraus naktinio gyvenimo pavyzdys kitų Europos sostinių kontekste, tai pastaruoju metu čia tikras barų, klubų ir restoranų bumas. Rinkoje kasdien pasirodo nauji veidai, tad vis augančią konkurenciją matome ne per žinių laidas, o kiekvieną rytą atėję į darbą. Vienoje pusėje yra jauni žmonės su naujomis idėjomis, besiveržiantys į miestą užkariauti naujų, iki tol neatrastų erdvių ir taip keičiantys miesto veidą. Kitoje pusėje – stambus verslas ir investuotojai, nusprendę investuoti į šį rinkos segmentą ir tai darantys per daug neskaičiuodami. Išlaikyti sėkmę savo rankose tokioje aplinkoje yra iššūkis kiekvienam, tarp jų ir mums. Tenka dirbti dar daugiau, ieškoti vis naujų formų ir idėjų, sugebėti kasdien dirbant įgyvendinti jas praktiškai. Džiaugiamės, kad per šešerius metus sugebėjome susikurti savo įvaizdį ir pelnyti gerą reputaciją. Džiaugiamės, kad dirbome nuosekliai, nesivaikėme trumpalaikio populiarumo ir pigios sėkmės, tad šiuo metu esame sukaupę pakankamą teigiamą patirtį, kuria tinkamai naudojamės. Tikiuosi, kad žinių, patirties, darbštumo ir didelio noro tobulėti toliau derinys bus tas sėkmės receptas, kuris padės mūsų barams išlikti tarp lyderių.

Ar dabar nėra sunku pradėti naują verslą?

Pirmąjį savo barą atidarėme 2010-aisiais, per pasaulinę ekonominę krizę, kai visi buvo nusiteikę pesimistiškai. Lengva tikrai nebuvo, bet kartu tai buvo ir naujų galimybių metas. Šiuo metu krizės nesiaučia, pradėti verslą gali tikrai greitai ir palyginti paprastai – suvaržymų mažiau, bet manau, kad tikimybė sėkmingai atrasti savo nišą didesnė buvo anuomet.

Kaip apibūdintum savo klientą?

Daugybė mūsų klientų tapo mano ir mano kolegų draugais, matyt, tai daug ką pasako. Dauguma jų yra laimingi ir atsakingi žmonės, kuriuos lydi sėkmė. Esame dėkingi už tai, kad mus palaiko ir laimingi, nes kiekvieną dieną sutinkame daugybę naujų ir įdomių žmonių.

Kas yra tavo verslo varomoji energija?

Manau, pagrindinis šaltinis – kūrybiškumas ir atsakomybė. Kol gebi kurti ir atrasti naujas perspektyvas – iniciatyva ir kamuolys tavo rankose. O kasdienė atsakomybė dėl savo veiksmų prieš save ir kitus ilgalaikėje perspektyvoje suteikia pranašumų ir sukuria palankią terpę toms idėjoms įgyvendinti.

Kokie yra didžiausi jauno verslininko iššūkiai?

Mums didžiausias iššūkis yra ir toliau išlikti tarp geriausių. Yra sakoma, kad pirmą kartą užkopti ant aukščiausio laiptelio lengviau, nei išlaikyti čempiono titulą. Galiu patvirtinti, kad tikrai taip ir yra. Bet kartu su visa puikia komanda esame pasiryžę išlaikyti užimtas pozicijas.

Ką patartum kitiems jauniems verslininkams?

Labiau pasitikėk savo jėgomis, nebijok suklysti, nepraleisk savo progos – jų būna ne tiek jau ir daug.

Labiau pasitikėk savo jėgomis, nebijok suklysti, nepraleisk savo progos – jų būna ne tiek jau ir daug.

Saulius Galdikas

Skaitykite daugiau