Tadas Jucikas

Dirbtinio intelekto ekspertas, verslininkas, Genus AI įkūrėjas ir vadovas

Ryčio Šeškaičio nuotr.

Lietuva kaip ir kiekviena atvira šalis globaliame pasaulyje turi spręsti protų nutekėjimo ir identiteto problemą. Deja, bet istorijos eigoje šalys kurios pasirinko izoliacijos sprendimą, dauguma atvejų neklestėjo.

Tadas Jucikas

PAGRĮSTAS SĄMONINGUMAS

Kas yra „Genius AI”? Kokia tavo darbo specifika?

Genus AI leidžia klientams rasti naujas auditorijas ir autentiškai su jomis bendrauti naudojantis asmenybės psichologija paremtomis įžvalgomis. Šio startuolio pradininkai yra psichologijos, elgsenos ir duomenų analitikos ekspertai iš Kembridžo Universiteto Jungtinėje Karalystėje. Kompanijos tikslas yra pilnai suprasti žmones naudojant pažangius dirbtinio intelekto algoritums analizuojančius atviruosius ir privačius duomenis. Genus AI centras yra Londone, bet didžioji dalis klientų JAV, todėl man tenka praleisti daug laiko Washinton DC ir silicio slėnyje Kalifornijoje. Nors didžiąją laiko dalį praleidžiu su klijentais likusį laiką skiriu naujų algoritmų ir modelių kūrimui. Tai leidžia gerai suprasti sparčiai besivystančią sritį.

Kas paskatino pasirinkai šią sritį?

Kompiuterinės biologijos mokslus pradėjau iš karto baigęs mokyklą ir verslas šioje srityje tam tikra prasme yra mano mokslinio darbo tąsa. Per 7 metus praleistus Kembridžo Universitete studijuojant elgsenos biologiją ir pritaikant pažangiausias kompiuterines technologijas gavau įkvėpimo iš žinomiausių pasaulio mokslininkų. Teko dirtbi tame pačiame institute su Prof. Stephen Hawking ir nobelio premijos laureatais universiteto molekulinės biologijos laboratorijoje. Jau šiandien mūsų kasdienybė yra keičiama dirbtinio intelektu pagrįstomis technologijomis. Pokyčiai visuomenei, darbo jėgai ir pasaulio rinkai kuriuos atneša dirbintis intelektas bus labai dideli. Tai yra labai greitai besivystanti sritis kuri iš esmės keičia mūsų galvoseną apie platų problemų spektrą.

Dirbtinis intelektas ir žmogiškumas. Kokios įmanomos grėsmės ir sprendimo būdai?

Kaip ir kiekviena nauja technologija dirbtinis intelektas turi ir elementą pavojaus. Nors technoligjos kurios egzistuoja dabar tikrai nekelia papildomos grėsmes, ateities technologijų panaudojimas priklausys nuo jų kūrėjų. Aš žiūrių į šią sritį skirtingai nei Elon Musk ar kiti dirbtinio intelekto reguliavimo šalininkai. Aš manau kad šios technologijos turi buti prieinamos visiems ir kūrimas inovatyvių sprendimų leis išsireikšti žmogiškam kūrybingumui kuris ilgainiui atneša tik teigiamus rezultatus.

Lietuvos iššūkiai ir perspektyvos. Kaip vertini ‘protų nutekėjimą’ ir emigraciją?

Lietuva kaip ir kiekviena atvira šalis globaliame pasaulyje turi spręsti protų nutekėjimo ir identiteto problemą. Deja, bet istorijos eigoje šalys kurios pasirinko izoliacijos sprendimą, dauguma atvejų neklestėjo. Aš manau, kad Lietuva turi labai dideli potencialą išlaikyti savo žmones, tapti technologijų ir idėjų mainų centru. Norint tai pasiketi, reikia tikrai nedaug – toliau skątinti atvirumą, balsuoti už valdžią kuri turi tikslingą ir aiškią viziją ateičiai bei kiekvienam iš mūsų asmeniškai prisidėti prie šios raidos.

Kaip duomenys keičia pasaulį?

Vien 2017 metais žmonija sukūrę daugiau duomenų nei per paskutinius keturis tūkstančius metų kartu sudėjus. Duomenys šiandien yra sukuriami kiekvieną akimirką nors ne visi yra saugomi ir apdorojami. Net ir tradicinės organizacijos pradėjo neišvengiamą vidinių pocesų transformaviją į skaitmeninį pasaulį. Norint išlaikyti paslaugų kokybę bei efektyvumą organizacijų vadovai siekia atlikti duomenimis pagrįstus sprendimus. Sugebėjimas analizuoti duomenis bus vienas iš svarbiausių įgūdžių ateities darbo rinkoje.

Koks tavo ryšys su Lietuva?

Nors iš Lietuvos išvykau iš karto baigęs KTU Gimnaziją Kaune manau, kad šis pasirinkimas buvo geriausia ką galėjau padaryti Lietuvai. Jos vardą ir savo pilietybe visada pristatau pirmiausia. Kad ir kur pasaulyje bebūčiau, kviečiu žmones atvykti ir susipažinti su mūsų unikalia šalim. Aš nemanau, kad prarandame savo tapatybe – kiekviena nauja karta kuria naują šalies charakterį ir tęsia pradėtą darbą. Kalbant apie Lietuvą užsienyje mane visada stebina žmonių susidomėjimas ir pagarbu mūsų praeičiai bet tautos charakteriui. Todėl mums belieka tai atpažinti, jausti pasididžiavimą savo šalimi ir dirbti jos naudai. Stengiuosi atvykti į konferencijas organizuojamas Lietuvoje kur skaitau pranešimus ir dalinuosi savo patirtimi. Dalyvauju Lietuviu benduomenės veikloje Londone ir mielai paspaudžiu ranką užsienyje sutiktam Lietuviui.

Skaitykite daugiau