Viktorija ir Saulius Dumbliauskai

Elegante Press” spaustuvės vadovai

Luko Motiejūno nuotr.

PALIKTI ĮSPŪDĮ

Buvo verta vykti, buvo verta paklysti, kol beieškodami galiausiai atsidūrėme šioje dizaino ir iškiliosios spaudos studijoje. Iš pirmo žvilgsnio nė nepagalvotum, kad čia gimsta ir įsikūnija tiek mažų, bet švarbių dalykų. Vien vizitinė kortelė, kurią imate imate nuo skraistės virš širdies, verčia nuolatos dairytis per petį, kad koks rūstus muziejus prižiūrėtojas nepriverstų išsiskirti su šiuo unikaliu reliktu. Bet joks prievaizdas ir nepasirodo. Vietoj to gauname malonų atsisveikinimą su palinkėjimu, kad ši kortelė atneštų laimę. O dabar – atviras pokalbis su „Elegante Press”.

Sauliau, pagal specialybę esi inžinierius. Kaip atsitiko, kad atsidūrei spaudos versle?

Per atsitiktinumą. Pasitaikė galimybė nusipirkti šimto metų senumo kojomis valdomą spausdinimo mašiną. Susidomėjau jos istorija, sužinojau, kad spausdinimo stilius atsirado 1439 m., kai gyveno Gutenbergas, o ir stilizuota spauda išgyveno savo renesansą ir tapo paklausi. Nusprendžiau įsijungti į entuziastų gretas! Pirmą savo spaudos darbą parodžiau žmonai, kuri liko sužavėta rezultatu. Vėliau kartu priėmėme sprendimą savo darbus pasidalinti su visu pasauliu. Lūkesčiai pasiteisino su kaupu! Šiandien galime pasidžiaugti turėdami klientus ne tik iš Lietuvos, bet ir viso pasaulio.

Papasakokit apie savo klientus. Kokiais būdais stengiatės jiems palikti įspūdį?

Mūsų klientai yra labai įvairūs – nuo barzdaskučio iki drabužių dizainerio arba architekto, bet nepaisant to, kas jis yra, kiekvienas su mumis susisiekęs klientas turi tam tikrą estetikos vertinimą. Visi jie siekia išskirtinumo, būtent tai mes stengiamės įgyvendinti. Mus žavi mintis, jog esame spaudos ir dizaino studija, turinti suvokimą, kaip idėjas paversti išskirtiniu produktu. Visada stengiamės individualiai dirbti su kiekvienu klientu ir atsižvelgti į poreikius.

Kam skiriate didžiausią dėmesį?

Nors produktas kurį gaminame atkreipia ir taip daug dėmesio, visada pabrėžiame partizaninės rinkodaros svarbą. Stengiamės išlaikyti aukštus estetinius reikalavimus, todėl kiekviename mūsų pagamintame produkte stengiamės parodyti visas mažas, bet be galo svarbias, detales. Pasiekti ir išlaikyti aukščiausią lygį yra neįtikėtinai sunku, nes beveik kiekvieną savaitę turime sukurti kažką naujo ir originalaus. Šį įdomų ir kūrybišką procesą priimame kaip iššūkį. Didžiausias įvertinimas yra ne tik laimingas klientas, bet ir apie dizainą rašančio kritiko galvos linktelėjimas.

Kokie jūsų didžiausi ateities iššūkiai?

Šis verslas yra toks kaip ir kiti verslai. Didžiausias iššūkis yra išmokti savo klientui pasiūlyti naujas galimybes, niekada neužmingti ant laurų ir nestovėti vietoje. Giliaspaudė yra senovinė technologija, turinti turtingą istoriją, būtent dėl to ji taip vertinama jos savininkų, tačiau pačios mašinos techninės galimybės yra gana ribotos, tai priimame kaip iššūkį. Vis tik, ateityje planuojam pajungti šią senovinę technologiją į internetą ir klientas galės ją valdyti nuotoliniu būdu. Tai būtų sintezė tarp seno ir naujo – mūsų nuomone, tai tikrai įdomu.

Koks jūsų patarimas tiems, kurie nori pradėti savo verslą?

Pasakysime iš patirties, jeigu ketinate užsiimti giliaspaude arba gaminti produkciją naudodami senovines technologijas, mes linkime trijų dalykų: kantrybės, kantrybės ir kantrybės.

Mus žavi mintis, jog esame spaudos ir dizaino studija, turinti suvokimą, kaip idėjas paversti išskirtiniu produktu.

Viktorija ir Saulius Dumbliauskai

Skaitykite daugiau