Žydrūnas Savickas

Lietuvos sportininkas, galiūnas

Būti stipriausiu pasaulio žmogumi man reiškia tai, kad pasiekiau savo tikslą, kurio siekiau daugybę metų, ir tai, kad mano įdėtas darbas nenuėjo veltui. Antra vertus, tas kelias ir tikslo siekimo procesas yra daug idomesnis ir malonesnis, nei pats tikslas. Tikslas yra tiesiog darbo įvertinimas.

Žydrūnas Savickas

Niekada nekaltinu kitų už savo nesėkmes. 

Atsakomybės jausmas mane lydi varžybose, kai atstovauju ne tik sau, bet ir savo šaliai. Kai sunku, šis jausmas man visada prideda papildomų jėgų.

Siekiant užsibrėžto tikslo, svarbiausia būti nuosekliu ir daug dirbti. Kai nesiseka, labai svarbu nenuleisti rankų ir vis tiek judėti link savo tikslo, nes tikslą pasiekia tik tie, kurie nesustoja pusiaukelėje. 

Skuboti sprendimai niekada neduos ilgalaikių teigiamų rezultatų. Visus sprendimus priimu tik gerai apgalvojęs ir apsvarstęs. Aišku, gyvenime būna situacijų, kai reikia priimti skubius sprendimus – tai ypač dažnas reiškinys sporte, kai privalai priimti sprendimą akimirksniu.

Niekada nepamiršiu tos dienos, kuomet tapau stipriausiu pasaulio žmogumi. Tą akimirką pamiršau visas nesėkmes ir skausmus, ir supratau, kad pasiekiau tai, ko taip ilgai siekiau. Bet šis džiaugsmas truko labai trumpai, nes iš karto supratau, kad, pasiekus šį tikslą, gyvenimas nesibaigia ir reikia siekti naujų tikslų ir iššūkių.

Geriausias patarimas, kurį esu gavęs – nesmerkti kitaip mąstančių ar kitokius įsitikinimus turinčių žmonių. Anksčiau labai kreivai žiūrėdavau į žmones, kurie nesirūpina savo sveikata, turi žalingų įpročių ir pan. Žmones reikia priimti tokius, kokie jie yra. Nemanau, kad yra teisinga smerkti už tai, kad žmonės yra kitokie.

Svarbiausia – suprasti gyvenimo prasmę. Mano manymu, gyvenimo prasmė yra nuolatinis žinių ieškojimas ir dvasinis tobulėjimas. Gyvenimas mums skirtas tam, kad kuo daugiau išmoktume. Kiekvieną dieną stengiuosi išmokti ar sužinoti vis naujų dalykų. 

Nėra prasmės gynčytis su žmonėmis, turinčiais kategorišką nuomonę. Tai yra tuščias laiko švaistymas ir nereikalingas nervų gadinimas. Jeigu nėra racionalios diskusijos, į ginčus geriau nesivelti.

Per daug nesureikšminu aplinkinių nuomonės. Kai kuriems žmonėms labai svarbu, ką žmonės galvoja ir jie skaudžiai reaguoja į kritiką. Manęs tai neveikia. Manau, kasdieniame gyvenime labai svarbu daryti tai, kas tau, o ne aplinkiniams, teikia džiaugsmo.

Seniai supratau, kad nėra nieko svarbiau už gerus žmones. Tiesiog. Dėl jų gyvenimas tampa geresnis, doresnis ir pasaulyje atsiranda daugiau meilės. Kuo daugiau meilės skirsime kitiems, tuo daugiau jos gausime atgal.

Judėjimas ir sveika gyvensena žmogui suteikia laimės ir pagerina gyvenimo kokybę. Pastebėjau, kad aktyvūs žmonės yra linksmesni, sveikesni ir labiau sugeba džiaugtis gyvenimu.

Mano didžiausia svajonė – kad Lietuvos žmonės būtų dar draugiškesni, labiau mylėtų vienas kitą ir savo šalį. Tada gyventi Lietuvoje bus dar smagiau. Paprasta. Kai tave supantiems žmonėms gerai, tai ir pats taip jautiesi.

Pilnatvė… Jos neįmanoma patirti be šeimos ir artimųjų. Jie yra ta atrama, kuri visada padės sunkiais momentais ir džiaugsis aplankius sėkmei.

Didžiausia motyvacija man yra noras. Kai labai nori, tada viskas daug lengviau sekasi. Bent jau man taip yra. Tiesa, kai manęs klausia, iš kur semiuosi motyvacijos, visada atsakau, kad nežinau. Manau, kad nuo pat prigimties esu motyvuotas ir, jeigu turiu tikslą ar svajonę, darau viską, kad ją įgyvendinčiau.

Kad ir kaip besistengtume, bet pasaulio nepakeisim. Jį reikia priimti tokį, koks jis yra. Su visais gerais ir blogais dalykais. Aišku, kiekvienas iš mūsų privalome stengtis, kad šis pasaulis būtų geresnis.

Niekada nepamiršiu susitikimo su Arnoldu Švarcenegeriu. Nuo pat karjeros pradžios jis buvo mano idealas, į kurį visada norėjau lygiuotis. Susitikimas buvo labai netikėtas, nes jis prie manęs priėjo tuo metu, kai apšilinėjau prieš varžybas. Šio įspūdžio nepamiršiu niekada.

Trispalvė vėliava man primena pergales varžybose – kuomet laimi, keliama tavo šalies vėliava.

Garsinti Lietuvos vardą man yra didelė garbė ir atsakomybė. Gindamas šalies vardą visada privalau stengtis, kovoti iki galo ir būti geriausiu.

Esu Lietuvos patriotas. Turime pačią nuostabiausią gamtą ir žmones. Lietuva yra nuostabi šalis! Tai šalis, kurioje gimiau, augau ir subrendau kaip asmenybė. Esu aplankęs beveik 100 skirtingų valstybių, tačiau geriausiai jaučiuosi čia, Lietuvoje, nes čia yra mano namai

Skaitykite daugiau