Marius Bieliauskas

Drabužių ženklų „Pando Wear“ ir „Pando Moto“ įkūrėjas

Marius Bieliauskas

SĖKMĖS AUDINYS

Viskas prasidėjo 2011 m., kai drabužių prekės ženklas „Pando Wear“ tapo languotų kelnių sinonimu. Nuo to laiko „Pando Wear“ evoliucionavo ir įsitvirtino Baltijos mados industrijoje. Šios idėjos iniciatorius – įmonės vadovas ir įkūrėjas Marius Bieliauskas. Norėdami išsiaiškinti Baltijos mados pasaulio subtilybes ir daugiau sužinoti, kaip Marius pasiryžo išeiti iš komforto zonos ir nerti į nepažįstamus vandenis, susitikome su juo bohemiškajame Užupyje.

Kurį laiką buvai samdomas darbuotojas. Kas paskatino imtis tokių kardinalų pokyčių, išeiti iš komforto zonos ir nerti į mados industrijos vandenis? Papasakok daugiau.

Geras klausimas. Manau, kad tam tikru gyvenimo momentu tau reikia pasirinkti, ar nori pats kažką kurti, ar tiesiog būsi įrankis kažkieno kito idėjoms įgyvendinti. Dėl tam tikrų priežasčių pasirinkau pirmąjį kelią. Pripažinsiu, buvo baisu, ir tebėra baisu, bet baimė yra vienas iš mane motyvuojančių veiksnių, nuolat išstumiantis iš komforto zonos ir palaikantis šiame kelyje. Per pastaruosius 10 metų įgijau daugybę patirties ir pasitikėjimo savimi, tad nusprendžiau, kad atėjo laikas dirbti pačiam sau.

Šiek tiek daugiau papasakok apie „PANDO“ koncepciją.

Laisvos dvasios įkvėpti, derindami aukštos klasės gatvės stiliaus klasiką, mes kuriame unikalią drabužių spintą tiems, kurie dėvėdami mūsų drabužius siekia pripažinimo, ekspresijos, pasitenkinimo ir galimybės džiaugtis savimi. Bendrasis vardiklis visko, ką mes darome „PANDO“, yra mūsų negęstanti aistra kokybiškiems audiniams, novatoriškas mūsų kuriamas dizainas, funkcionalumas ir patyrę darbuotojai. Mūsų dizainas – kūrybiška atsvara vyraujančiai srovei, leidžianti kiek kitaip pažvelgti į pasaulį ir priverčianti susimąstyti.

Kur semiesi įkvėpimo kurdamas drabužius?

Matai, tai, ką mes darome… nėra tik drabužių gamyba. Tai kur kas daugiau. Bandome išgryninti ir atskleisti po jais slypinčią savo idėją, koncepciją ir savitumą. Mūsų tikslas yra papasakoti istoriją, o tam reikia nuolat būti epicentre ir visu tuo gyventi. Turime puikią profesionalų komandą, kuri su šia kūrybiška užduotimi šauniai susidoroja. Nepaisant viso to, aš nuolat seku visas mados naujienas ir jas analizuoju, dalyvauju įvairiuose renginiuose visame pasaulyje ar dairydamasis į žmones gatvėje tiesiog gaudau idėjas. Įkvėpimas yra visada šalia mūsų, tereikia žvelgti plačiai atmerktomis akimis.

Kokios savybės būdingos verslininkui?

Sumanumas, išmintis, mokėjimas bendrauti, aukštasis išsilavinimas ir neišsenkanti banko sąskaita! O jei rimtai, tai nėra esminės savybės norint pradėti ir sėkmingai vystyti verslą. Pirma, labai svarbu gebėti pamačius galimybę priimti teisingą sprendimą čia ir dabar ir jos nepaleisti. Kartą girdėjau posakį, kuris puikiai iliustruoja šį pavyzdį: „Ne didesnis suėda mažesnį, o greitesnis suėda lėtesnį.“ Antra, visada privalai būti motyvuotas ir pasiruošęs įveikti sunkumus. Tai nėra lengva, tačiau be šių savybių be galo sunku eiti į priekį.

Kokie pagrindiniai iššūkiai pradedant verslą?

Nėra vienos formulės, nes kiekvienas atvejis individualus. Svarbiausia laikytis verslo plano, daug dirbti ir niekada nesustoti. Jei tavo tikslas realus, o idėja įgyvendinama – pasiseks. Visa kita priklauso nuo tavo užsispyrimo ir motyvacijos, nesvarbu, kokia veiklos sritis.

Kokie Tavo ateities planai?

Neseniai klausiausi australų komiko Timo Minchino kalbos, kurioje jis šaipėsi iš „gyvenimo svajonės“ sąvokos, sakydamas, kad besiekdamas savo svajonės gali ir numirti, arba, jei tau pasiseks, tik akies krašteliu pamatysi jos įgyvendinimo fragmentus. Jo nuomone, daug svarbiau dėti pastangas įgyvendinant trumpalaikius tikslus. Ne visiškai su šia mintimi sutinku, bet panašus dėsnis galioja pradedant verslą. Tik laikas parodo, kaip jis augs ir kuo virs.

Įkvėpimas yra visada šalia mūsų, tereikia žvelgti plačiai atmerktomis akimis.

Marius Bieliauskas

Skaitykite daugiau