Rūta Meilutytė

Plaukikė, olimpinė čempionė, pasaulio rekordininkė

Tomo Adomavičiaus nuotr.

Galbūt Rūta Meilutytė – jauna, graži blondinė, tačiau ji ir tikra galiūnė. Londono olimpinėse žaidynėse jos iškovota dramatiška pergalė 100 metrų plaukimo krūtine rungtyje prieš Rebeccą Soni pavertė vos penkiolikos sulaukusią Rūtą tarptautine žvaigžde. Nuo tol ji nenustoja rinkti medalių. Gimusi Kaune 1997 metais, tačiau dabar besitreniruojanti Anglijoje, R. Meilutytė yra dabartinė tiek 50, tiek 100 metrų plaukimo krūtine rungčių pasaulio rekordininkė.

ŽMONĖS DAŽNAI MANĘS KLAUSIA, koks jausmas buvo iškovoti auksą Londone. Aš jiems atsakau, kad gyventi ir treniruotis Londone yra nuostabu, išskyrus orą. O laimėti auksą olimpiadoje? Tai vienas nuostabiausių iki šiol man nutikusių dalykų. Esu jauna, tad iš tiesų mano gyvenime kol kas tėra kelios akimirkos, į kurias galiu besti pirštu sakydama, kad jos buvo laimingiausios. Pasaulio rekordo pagerinimas Barselonoje neabejotinai yra viena tokių akimirkų.

NETIKIU, KAD talentas žmonėms gali užtikrinti viską. Nesvarbu, ką darai, privalai sunkiai dirbti, kad pasiektum savo tikslus. Pavyzdžiui, man visada labai sunku keltis į rytines treniruotes, ypač esant prastam orui. Be to, yra ir emocinis spaudimas, susijęs su tavo siekiais: pasirenki būti dėmesio centre, pasirenki būti apkalbų subjektu. Manau, geriausiai su tuo galima susidoroti gerai psichologiškai pasiruošus: ignoruojantnegatyvius gandus ir blogus dalykus, kuriuos gali kalbėti žmonės. Pasiruošk geriausiai, kaip tik gali, nes galiausiai tavo forma priklauso tik nuo tavęs pačios.

MAN SUNKU duoti interviu.

MANO SVARBIAUSIAS TIKSLAS – sėkmė, tačiau kartais galvoju, kad šlovė pervertinama. Gali skambėti keistai turint galvoje tai, ką darau, tačiau man nepatinka tik save įsimylėję žmonės, tad stengiuosi tokia nebūti.

PRIEŠ KIEKVIENAS VARŽYBAS ant popieriaus užsirašau dalykus, kuriuos noriu pasiekti. Diena iš dienos mano tikslai ir aistra plaukimui yra didžiausia motyvacija. Kalbant apie žmones, mane ypač įkvepiatokie atletai kaip Michaelas Phelpsas, Kosuke Kitajima ir Rebecca Soni.

NORS PLAUKIMAS YRA MANO AISTRA, MANO ŠEIMA – svarbiausias dalykas gyvenime ir nemanau, kad būčiau pasiekusi tiek daug, jei ne tėtis. Esu laiminga turėdama tokius draugus, ypač tuos, kurie man artimiausi – jie mane perspėja, jei darau kažką ne taip ar elgiuosi netinkamai.

KARTAIS klausiu savęs, kas būtų, jei nebūčiau pasirinkusi tapti plaukike? Manau, kad niekada nedera baimintis nesėkmės. Manau, kad visada reikia stengtis daryti tai, ko trokšti. Bet jei nebūčiau plaukikė? Neturiu supratimo, galbūt būčiau krepšininkė.

ŠIĄ GYVENIMO AKIMIRKĄ man svarbiausi dalykai, kadangi šeimą jau minėjau, yra plaukimas ir išsilavinimas. Manau, kad gerai būti jauna sportininke, nes tada dar lieka nemažai galimybių tobulėti ir daug laiko siekti karjeros.

LABIAUSIAI PASIILGSTU savo močiutės gamintų patiekalų.

LABAI DAŽNAI ŽMONĖS GALVOJA, KAD esu keista. Bijau vorų, griaustinio, vaiduoklių, ateivių ir gyvačių. Kartais, atvirai tariant, noriu, kad įvyktų zombių apokalipsė.

TURĖDAMA LAISVĄ DIENĄ VISADA STENGIUOSI pailsėti ir leisdama laiką su draugais atsipalaiduoti nuo minčių apie plaukimą. Aišku, keliaudama visada sutinku naujų žmonių, tokių kaip RebeccaSoni, kuri yra nuostabus ir labai nuoširdus žmogus. Tačiau namie laukiantys draugai visada mane pradžiugina, kai man liūdna.

KIEKVIENĄ DIENĄ stengiuosi išmokti ko nors naujo ir retkarčiais valgau šokoladą.

MĖGSTU ŽVELGTI Į SAVE kaip į paprastą merginą, kuri lanko mokyklą ir plaukioja. Tačiau atstovauti Lietuvai yra kažkas tokio, apie ką visada svajojau. Jaučiausi labai pagerbta, kai gavau Prezidentės apdovanojimą.

Skaitykite daugiau