Andrius Mamontovas

Muzikantas, prodiuseris, aktorius

Tomo Adomavičiaus nuotr.

Grupė „FOJE“ yra užverstas mano gyvenimo puslapis.

Andrius Mamontovas

MUZIKA sujungia dvasinį ir materialųjį pasaulius. Norėdamas tapti muzikantu turėjau paaukoti iliuzijas, kad būtina įgyti „rimtą profesiją“. Mano muzikai įtaką daro visos patirtys – džiaugsmas, liūdesys, meilė, atsitiktinumai ar klaidos.

NIEKADA NEPAMIRŠIU AKIMIRKOS, kai ką tik gimusi dukra pirmą kartą atmerkė savo akis. Gyvenimas nieko vertas, jei nepatiri meilės ir džiaugsmo.

NEMANAU, kad šiandieninis jaunimas yra kitoks nei anksčiau. Niekas iš tikrųjų nepasikeitė jau tūkstančius metų.

ŽAVIUOSI žmonėmis, kuriems viskas sekasi tarytum be jokių pastangų.

KOKĮ DARBĄ PASIRINKSI, nėra taip svarbu. Svarbu, kad darytum tai, ką mėgsti.

KNYGA, KURIĄ NORĖČIAU PERSKAITYTI DAR KARTĄ – M. Bulgakovo „Meistras ir Margarita“. Tačiau bijau susigadinti pirmąjį įspūdį, kurį kadaise patyriau.

MANO DIDŽIAUSIAS LAIMĖJIMAS – mano gyvenimas. Stengiuosi vertinti kiekvieną minutę, kiekvieną akies mirksnį, nes tai yra vertingiausias praleistas laikas.

SU KIEKVIENAIS METAIS darausi vis ramesnis, nes maištingą jaunystės dvasią keičia per patirtį sukaupta išmintis.

GERIAUSIAS MANO GAUTAS PATARIMAS: „Apsispręsk.“

VISADA padarau pertrauką, kai jaučiu, kad perlenkiau lazdą.

IŠMINTINGIAUSI SUTIKTI ŽMONĖS yra teatro režisierius Eimuntas Nekrošius, dainininkas ir dainų autorius Borisas Grebenščikovas bei kompozitorius Udo Lindenbergas.

VAIDINDAMAS HAMLETĄ siaubingai pervargdavau. Tai buvo milžiniškas iššūkis, tačiau patirtis teatre išmokė kreipti dėmesį į detales.

DAINA „LAUŽO ŠVIESOJE“ ir muzikinis filmas „Kažkas atsitiko“ (1986) atvėrė man visas duris ir nulėmė mano gyvenimo kelią.

NIEKADA NEPAMIRŠIU savo pirmojo koncerto. Stovint prieš minią atrodė, kad tai yra kažkas didesnio už mane, o aš tesu maža viso to dalelė.

REGĖTI NEPRIKLAUSOMYBĘ ATGAUNANČIĄ LIETUVĄ buvo tuo pačiu metu ir neraminanti, ir ilgai svajota patirtis. Dabar žmonės, gimę nepriklausomoje Lietuvoje, gali laisvai rinktis. Nepriklausomybė man reiškia galimybę būti tuo, kas esi iš tikrųjų.

ATGIMIMAS yra laikas, kai viską pradedi iš naujo.

GATVĖS MUZIKOS DIENA man yra pati smagiausia metų diena Vilniuje. Tiek profesionalūs muzikantai, tiek mėgėjai užplūsta gatves, kiemus, parkus ir aikštes. Tai yra diena, kai švenčiame kūrybos laisvę, muzikantų ir visuomenės bendrystę.

JEI GALĖČIAU PASIRINKTI ATLIKĖJĄ, SU KURIUO NORĖČIAU DRAUGE KURTI, tai būtų Leonardas Cohenas arba Jeffas Linne’as ir „Electric Light Orchestra“. Mano grotuve rastumėte daug jų dainų. Jų muzika padarė mano kūrybai didžiulę įtaką.

GRUPĖ „FOJE“ yra užverstas mano gyvenimo puslapis.

KARTAIS, kad rastum gyvenimo kelią, reikia palikti savo komforto zoną. Anksčiau ar vėliau kiekvienam būtina prisiimti įsipareigojimą, kurio privalu laikytis.

MANO VAIKAI visada gali rinktis, nes tik rinkdamiesi jie suformuos savo poziciją.

NEMĖGSTU SUREIKŠMINTI TOKIŲ DALYKŲ kaip dviguba pilietybė. Ji privalo būti suteikta visiems lietuvių kilmės žmonėms, kurie to nori. Pamatę, kad tėvynė leidžia patiems rinktis, žmonės mylės ją stipriau.

KONCERTUODAMAS NE LIETUVOJE suprantu, kaip užsienyje gyvenantiems lietuviams yra svarbu pabūti lietuviškoje aplinkoje.

BŪDAMAS KARIUOMENĖJE išmokau rasti išeitis iš pačių kebliausių situacijų.

PATIRTIS ŠIAURĖS KORĖJOJE aplanko mano prisiminimus kiekvieną dieną, nes tai yra tobulo absurdo ir liūdesio šalis.

KELIAUDAMAS visada privalau su savimi turėti fotoaparatą. Kai fotografuoju, bandau įamžinti vietos nuotaiką ir dvasią.

NIEKAIP NEGALĖČIAU ATSISAKYTI galimybės pakilti į kosmosą ir pažvelgti žemyn į žemę.

ŽMOGUI, PIRMĄ KARTĄ APSILANKIUSIAM LIETUVOJE, patarčiau užkopti į auksines Nidos kopas – svečiams visada norisi parodyti gražiausias vietas.

IR TOLIAU dirbsiu Lietuvai, nes aš taip pat esu Lietuva.

Skaitykite daugiau