Dalia Grybauskaitė

Lietuvos Respublikos Prezidentė

Tomo Adomavičiaus nuotr.

Valstybė klesti tada, kai tuo suinteresuoti visi valstybės piliečiai.

Dalia Grybauskaitė

Lietuvai (dar) niekada nebuvo taip svarbu susitelkti ir išlaikyti savo tapatybę.

Kiekvieno Lietuvos piliečio pareiga – kad ir kur būtų, kad ir ką darytų, kiekvieną dieną prisidėti kuriant Lietuvą.

Būti savo šalies vadove – tai kasdien gyventi priesaikos, kurią daviau savo šaliai, žodžiais. Tai pats didžiausias įsipareigojimas Lietuvos žmonėms kiekvieną akimirką dirbti jiems ir dėl jų.

Gyvenime (arba politikoje) vadovaujuosi taisykle, kad mokytis reikia visą gyvenimą, o žadėti galima tik tai, ką iš tiesų įmanoma išpildyti.

Atsakomybė ir pareiga – tai du dalykai, be kurių nebūtų Lietuvos. Pareiga atgaivinti šalies valstybingumą, atsakomybė už jos ateitį ir ne ką mažiau svarbus trečiasis dalykas – drąsa net sudėtingiausiomis aplinkybėmis, atvedusi mus ir į Vasario 16-ąją, ir į Kovo 11-ąją.

Didžiuojuosi kiekvienu Lietuvos pasiekimu, kiekviena pergale ir kiekvienu žingsniu pirmyn. Lietuva yra vienintelė ir nepakartojama.

Laisvė – tai svajonės išsipildymas ir didžiausia vertybė, tačiau kartu ir milžiniškas asmeninis įsipareigojimas kiekvienam kas dieną laisvę ginti, saugoti ir už ją kovoti.

Svarbiausia niekada neprarasti žmogiškumo, pilietiškumo, atsakomybės ir meilės Tėvynei.

Lietuvą man įprasmina savo šalį mylintys žmonės, nuostabi jos gamta, didinga istorija ir visa, kas telpa žodyje LIETUVA.

Valstybė klesti tada, kai tuo suinteresuoti visi valstybės piliečiai.

Būti įtakingiausiu žmogumi šalyje – tai kiekvieną akimirką, negalvojant apie save, atsakingai dirbti savo šaliai ir jos žmonėms.

Svarbiausias lietuvių (tautos) pasiekimas – mūsų valstybė. Laisva, atvira, gerbiama.

Būti laisvu žmogumi neįmanoma be žinių. Jos išlaisvina ir atveria galimybes veikti.

Užsienio valstybėms Lietuva galėtų būti pavyzdžiu tuo, kad esame šalis, kuri niekada nepasiduoda. Daug kartų okupuota ir naikinta, Lietuva vėl atsitiesė, iš naujo atkūrė save ir įsitvirtino pasaulyje.

Skaitykite daugiau